Tervendav Joogamaja

Tervendav Joogamaja sai teoks tänu EASi kaudu saadud struktuuritoetusele Euroopa Regionaalarengu Fondi
vahenditest suuruses 192 878 €.

Toetuse tulemusel valminud Tervendav Joogamaja avas oma uksed 2023. aastal. Projekti tulemusena lisandus praegusesse heaolu- ja ravispaa kontseptsiooni ravi- ja wellness jooga. Eesmärgiks on tervikkogemuse pakkumine- jooga, tervislik toitumine, lõõgastavad ja ravivad protseduurid-hoolitsused, kombineerituna ümbritseva looduskeskkonnaga (meri, mets). Loodame, et saame lähitulevikus olema esimene teaduslikult tõestatud ravijooga teenuse pakkuja ja kompetentsikeskus.

Jooga on osa meie elustiilist…

Me pakume:

Kundalini jooga nädalavahetuse paketti, mille kohta leiad info SIIT.

Kundalini jooga tundi, mis toimub alates sügisest igal esmaspäeval 18.00 – 19.30 Suvel puhkame!  Täpsema info leiad siit.

Ravijooga seljale treeninguid, mis toimuvad iga päev kl 16.10 – 17.00 (v.a joogapakettide nädalavahetused)meie uues tervendavas. joogamajas. Täpsema info leiad siit.

Joogateraapia ja ajurveeda paketti, mille kohta täpsema info leiad siit.

Loe ja unista…

Avan silmad, unelen veel poolunes, ringutan täiega kui ühtäkki tuleb meelde, et olen Haapsalus. Oo! Avastan ennast hotellitoas, mis on spartalikult helge, aga ometi tundub hubaselt idamaine oma kolme väikese mandalaga seinal, mis meenutavad mulle kella hammasrattaid. Nad nagu liiguks? Ei ole võimalik. Hõõrun unesegus silmi ja otsustan: UUS ALGUS kehale ja hingele ja see hetk koidab nüüd!

“Haapsalus on hea…”, kummitab raadiost kuuldud lause ja “selles toas on hea aura”, taban ennast mõttelt. Täiega. Ja jah, tulin ju eile Fra Maresse joogatama ja täna hommikul ongi esimene hommikujooga. Sätin ennast valmis, et enne tundi teha Paralepa rannas üks väike tiir täielikuks ärkamiseks helesinise taeva all. Ja nautida, nautida hetke, AINULT MINA JA MERI!

Tulles mereäärsest parklast silman tuules kaarduvate kõrkjate vahel sinist merd. Meri on hallikas-sinine, kaugel kostub meremüha ja ühtäkki kuulen luikede kluukamist, silman kahte valkjat imeilusat lindu. Hingan sisse kosutava sõõmu soolast mereõhku ja asun otsima Fra Mare tervendavat Joogamaja. No nii, kus see siis asub? Kaugelt küll silma ei hakka. Ühtäkki silman. See lihtsalt sulandub ühtseks tervikuks loodusega, rohelise männimetsa ja lilleaasaga. Mis imega nad selle loonud on? Looklev teerada viib eesukseni, paremat kätt otse ukse kõrval vuliseb väike looduslikust kivist purskkaev, mis tekitab mõnusalt vuliseva heli. Vasakul pool ust on puidust terrass mugavate korvtoolidega. Silma jääb ka loodustoonides pleedid, ju saab siin selili visata, kui tekib tahtmine tundide vahel päikese käes natukene põõnata. Siia tulen ma kindlasti.

Astun sisse ja hõikan Sat Nam! Isegi vastust saamata tunnen koheselt kodust soojust ja helget olekut. Otsekohe köidab pilku praksuv virtuaalkamin. Rahustav. Õhus hõljub kerget okaspuuvaigu aroomi. See täidab kogu eesruumi. Ma isegi ei saa aru, et viibin juba siseruumis, kõik oleks nagu õue jätk. Eesruum ise on hele ja avar oma kahe heleda diivaniga, ei midagi üleliigset. Vaibad maas ja hunnik susse, ju siin käiakse kas sussides või paljajalu. Ja siis köidab mind õrnalt helekollakas-hallikas Ungru paekivisein.

“Huvitav”, jõuan mõelda, kivi on ju külm, aga see kohalik kivi on mõnusalt soe ainuüksi värvuselt ja täiendab suurepäraselt seina visuaali. Tõeline looduse kunstiteos.

VESI, PUU, TULI, MAA, METALL – viis elementi.

Sisenen tasahilju joogaruumi – see on suur ja avar. Taamal kostab kevadist linnulaulu, kas mõni linnuke on sisse pääsenud?Vasakul pool on maast laeni aknad, kusagil on vist aken lahti jäänud, sest naturaalvalge läbipaistev kardin mängleb tuules. Ju on tundide vaheaeg ja keegi teeb mereõhu tuulutust. Laest alla rippuvad suured valged paberist laternad moodustavad valgussambast skulptuuri, andes magusalt sooja valget valgust. Nagu 5 päikest. Põranda värv meenutab puhta liivaga mereranda. “Siia mahub vist vajadusel lausa 40-50 joogatajat üksteise kõrvale,“ mõtlen.

Matid ja abivahendid on eesootavaks joogatunniks valmis pandud ja silma jääb suur maast laeni riiul joogatarvikutega. Sealt leiab matte, pleede, patju, linte ja plokke. Parempoolses seinas on kapid, mis mahutavad kruuse ja klaase ning kraanikausi kõrval veekeedukannud ning klaaskannud. Järelikult pakutakse ka täna enne trenni Yogi teed, mille aroom minu nina juba paitab. Lõhnabuketist suudan eraldada kardemoni, pipra, nelgi, ingveri ja kaneeli. Lasen silmadel veel ringi käia. Laest vaatab mulle vastu imeline tähistaevas. Kujutan end ette lõpulõdvestuse järel pikali mediteerimas. Nimelt kumab seal seitsmest tähest koosnev Suur Vanker ja Põhjanael, mis viib mind Universumi radadele.

Kaks seina on enda alla võtnud võimsad mandala ringid. Neid pikalt vaadates rahunen ja äkki tunnen, et olen jõudnud KOJU.

JOOGA EI TEE SIND IMELISEKS. JOOGA TEEB SINUST SINU. /Yogi Bhajani/

Pildid: Fra Mare Thalasso SPA ja Pixabay