Day Spa

Thalasso Day SPA keskus on nauditava puhkuse, lõõgastuse ja ajaveetmise koht, et saaksid osa kõikidest pakutavatest sauna- ja veemõnudest. Klimaatilistest tingimustest sõltuvalt ei ole võimalik Eestis aastaringselt ujuda ja päikesevalgust nautida, ent need puudused korvab Thalasso Day SPA soojendusega välibassein, suur mereveebassein ja klaasseintega lebola. Erinevad saunad pakuvad turgutust ja värskendust pärast pingelist ja väsitavat päevatööd. Väiksema seltskonnaga võid meie juures saunamõnusid nautida meie MERESAUNAS.

Thalasso Day SPA keskus on avatud E-N kl 15-21, R-L kl 13-22, P kl 8-21

Thalasso Day SPA 3 tunnine külastus maksab:
P-N 11 €
R-L 17 €
ja kõikidel riiklikel pühadel 17 €

Kuni 2 – aastane (k.a.) laps külastab keskust tasuta. Kuni 14 – aastane saab külastada keskust ainult koos täiskasvanuga.

Perekaardi omanikule ja tema pereliikmetele Perekaardi ette näitamisel soodustus külastuse täishinnast -25%.

Day SPA basseini- ja saunaparki saab külastada  eelregistreerimise alusel telefonidel 472 4600, 472 4612 või spa@framare.ee
Ilma eelneva broneeringuta ei saa me Teile garanteerida kohtade olemasolu day spaas!

Soovitame kaasa võtta saunalina, ujumisriided ja kummist rannajalatsid, siis tunned ennast meie juures veelgi mugavamalt.

Kõrge temperatuuriga Soome saun (temperatuur max 110°C)

Soome saun on mõeldud eelkõige higistamiseks. Kuum leil muudab saunas viibimise nauditavaks ja lõõgastavaks. Pärast tulist leili saab keha jahutada külma vee kosega (asub sauna ees olevas ruumis)

Madala temperatuuriga Soome saun (temperatuur max 70°C)​

Saun on klientidele, kes ei kannata kõrget kuumust – lapsed, naised ja eakad. Saun lõhnab kadakaselt ja meenutab puuküttega sauna.

Aurusaun (temperatuur max 60°C)

Aur puhastab nahka. Et kuumus kiirendab keha keemilisi protsesse, siis on aurusaun lihtsaim ja mugavaim viis, et vabaneda kehasse kogunenud mürkidest. Auru käes avanevad poorid ja miljonid higinäärmed eritavad kehast jääkaineid. Paraneb naha tekstuur, toonus ja elastsus. Paranenud verevarustuse ja kiirenenud ainevahetuse tulemusel paraneb naha jume, samuti kulutatakse rohkem kaloreid ning paraneb südame veresoonkonna treenitus.

Soolasaun (temperatuur max 60°C)

Soolasaunas hõõrutakse meresoolaga sisse kogu keha. Soojal kivitoolil istudes hakkad varsti higistama, nahapoorid avanevad ja nahaveresooned laienevad. Meresoolaga hõõrumise abil eemaldatakse surnud naharakud, et nahka puhastada. Samaaegselt toimib sool ka naha verevarustust parandavalt, turseid vähendavalt ning karastavalt. Soola on soovitav hoida nahal 5–15 minutit, seejärel tuleb see duši all maha pesta.

Sanaarium (temperatuur max 60°C)

Sanaariumi (spetsiaalne saun aroomi ja valgusega) eelis on madal temperatuur, mis võimaldab seal pikali olles veeta kuni 20 minutit. Väga sobilikuks peetakse seda just lastele ja eakamatele. Samuti neile, kes ei pea lugu kõrgest temperatuurist. Aroom stimuleerib nahaalust vereringet, aitab lõdvestada keha ja lihaseid.

Infrapunasaun (40°C-60°C)

Infrapunasaun toimib infrapuna ehk soojuslainete energia kandumisel õhuruumi. Spetsiaalselt ehitatud saun laseb ohutul kiirgusel tungida võimalikult sügavale inimkehasse, soojendab elundeid, kiirendab verevarustust ja ainevahetust, väljutab mürke ning tugevdab organismi immuunsussüsteemi. Infrapunasaunas higistab inimene +40°C kuni +60°C juures rohkem kui tavalises kõrge temperatuuriga saunas. Seega on infrapunasaun eriti tõhus ning mugav võimalus nautida kõiki traditsioonilisi sauna tervistavaid mõjusid mahedamas ja leebemas keskkonnas.

Soovituslik saunas viibimise aeg on 20 – 30 min. Saunale eelnevalt ja saunas olemise ajal on soovitatav juua rohkelt vett. Pärast sauna ei tohi kasta end külma veega, sest lihased on sügavalt ja tugevalt soojenenud!

Saun leevendab kroonilist väsimust, lihasevalu, elavdab närvisüsteemi, potentsi, kergitab kasvuhormoonide taset, muudab reipaks ja lammutab tõhusalt tselluliiti. Ühe saunasviibimise seansiga põletatakse kuni 600 kcal.

Infrapunasaun ei ole sobilik naha- ja südameprobleemide korral.

Mereveebassein

29–31-kraadise mereveega bassein erinevate massaažide ja veekoskedega. Mereveeprotseduurid aitavad ennetada osteoporoosi ja liigesehaigusi, taastada organismi tasakaaluseisundit ja leevendada stressist tingitud vaevusi. Samuti paraneb ainevahetus, vereringe ja neerude töö, sest merevee soojendamine optimaalsele temperatuurile suurendab ja kiirendab vees leiduvate ainete imendumist läbi kehapinna. Basseinis on massaažijoad, millega saab masseerida jalataldu, reisi ja tuharaid.

Jacuzzi (massaažibassein)​

Meie avaras 31–34-kraadise veega täidetud massaaživannis on võimalik istuda ja lasta samaaegselt veejoal ennast masseerida. Vann vähendab stressi ning sobib lihaspingete maandamiseks ja lõbusaks ajaveetmiseks. Hea paik lõõgastumiseks.

Lebola ehk lesila

Talassoteraapia kohaselt on päikesevalgusel tõeliselt terapeutilised omadused. Keha tervislikuks toimimiseks on mõõdukas kogus päikesevalgust vägagi vajalik. Helioteraapiat ehk päikesevalguse teraapiat soovitatakse emotsionaalse häirituse ja närvihaiguste käes kannatajatele, samuti ei saa alahinnata päikesevalguse mõju raskest haigusest toibujatele. Häid tulemusi (kombinatsioonis mudaravi ja mereveega) on saavutatud ka psoriaasi ravis.  Muuhulgas ergutab päikesevalgus ka serotoniini (õnnehormooni) teket. Lebolas ehk helioteraapia (päikesevalguse ravi) ruumis on 10 soojendusega kivipinki, mis sobivad mugavaks lõõgastumiseks ja enese ülessoojendamiseks pärast pikaajalist vees viibimist.

Kneipp-teraapia​

Mereveebasseiniga samas ruumis paiknev külma ja sooja vee jalutusrada. Kõndides paljajalu mereliival, teeb inimene endale ise suurepärase ravitoimega punktmassaaži. See vähendab pinget ja valu, aktiviseerib ainevahetusprotsesse, suurendab vere ja toiteainete juurdevoolu kudedesse ja organitesse. Et Eestis saab seda endale lubada vaid suvisel perioodil, ongi suurepäraseks asendajaks kneipp-jalutusrada. Klient kõnnib vaheldumisi külma ja sooja vee basseinis, mille põhjas on erineva suuruse ja tekstuuriga merekivid.

Välibassein

Välibasseini veetemperatuur on 27°C. Ujumine välibasseini siidises vees on üheaegselt mõnusalt karastav, aga ka lõõgastav kogemus, mille loovad välisõhu värskendav jahedus ja basseinivee kosutav soojus. Tundeerksus on tagatud peale kuuma Soome sauna külastust. Välibassein on ümbritsetud terrassiga, kus olevatel lamamistoolidel saad soojal ajal nautida päikese paitust.